HÜPERBOREA

1. AS Maa

2. Vein

3. Aeg

4. Leepra

5. Palavik

6. Tuletooja

7. Teflon

8. Zorganized

9. Hüperborea

10. Purk & Patarei

11. Jahitrofeed

12. Behind the Wheel

13. Aeg dr.r remix

14. Vein dr.r remix

Hüperborea on Zorgi kolmas stuudioalbum, mille kirjutamine algas 2011 aastal. Viimane 9 uuest loost valmis lõplikult 2014 aasta veebruaris ja selleks oli plaadi nimilugu.

“Hüperborea on loogiline järg 2010 aasta septembris ilmunud Roostele. Enamus lugudest oli meil valmis juba 2012 aasta alguseks, aga see on meile üsna omane, et me laseme lugudel settida ja laagerduda ning siis nad jälle ribadeks lahti võtta, et neist saaks just õige kontsistentsiga kontsentraat.” kommenteerib laulja Lemo. Selle protsessi tulemuseks on 9 uut lugu, 1 improvisatsioon, 2 coverit ja 2 remixi. Remixid on teinud Zorgi bassimees Dr.R. Coverid on valminud tänu kahele kogumikule. Jahitrofeed tehti Kukerpillide 40 juubeli plaadi jaoks ning Behind The Wheel Saksamaal välja antud Depeche Rock Covers väljaandja palvel.

Hüperborea on meloodilisem ning samas toorem kui Rooste. Plaadi materjal on salvestatud Zorg Sound Laboratory stuudios ning miksitud Indrek Palu ja Toomas Paidra poolt.

“Plaadi masterdamine on alati olnud ilge pein. Esimese masteri tegi meie bassimees Dr.R ja see oli juba väga hea. Kuna ta ise sellega rahul ei olnud, siis tegi ta ettepaneku kutsuda appi meie esimest plaati Artificialit masterdanud Tanel Rooviku. Tulemus on minu hinnangul mõnus lahtise käega saund ja optimistlik eklektika – nii, nagu me asju teinud olemegi,” kommenteerib trummar Joel.

Hüperborea võib tähendada erinevaid asju. Ühelt poolt on ta Tacituse poolt mainitud piirkond, mis jääb Põhjatuulte taha, teiselt poolt jällegi müütline kõrgkultuur kuskil Uuralitest läänes. Meie lähtume sellest, et Hüperborea on see koht siin kus me 10 000 aastat elanud oleme ja mis ei välista ka teist teooriatJ. Aga ennekõike meie aastatuhendete tagune lugu, mis on meid ja meie elu vorminud selliseks nagu me seda täna näeme. “Hüperborea “on kogum hetkedest meie ümber.