ARTIFICIAL

1. The End

2. Artificial

3. Feed The Fire

4. Voices Of Silence

5. Master Of The Rage

6. Serial

7. Outcast

8. Daydream

9. New War

10. Forget The World

11. Alone

12. Dust And Shadow

13. Eat Me Alive

Septembris 2001 andis ZORG välja oma debüütplaadi „ARTIFICIAL“ mis sisaldas 12 originaallugu ning ühte kaverit. Tolle aja kohta üsnagi uudse kõlaga industriaalmetal võeti Eesti metaliringkondades sõbralikult vastu ning positiivset kõlapinda leidsid mitmed Artificiali lood ka väljaspool Eestit. Eriliselt armastasid Artificiali lugusid ukrainlased. Kohe niivõrd, et Artificialist tehti sealkandis vähemalt kolm erinevat reliisi. Paraku küll ilma Zorgi nõusolekuta.

Artificial = Algus
Millal Zorg alguse sai, ei tea täpselt keegi. Tõenäoliselt jäi hõõguma säde ajast mil Lilleküla Gümnaasiumis tegutsenud thrash metal bändi CREATURE liikmed üksmeelselt laiali läksid. Sest just täpselt seesama seltskond – Intz, Tanel, Joel ja Tomm (aka groZmoT) jõudsid mõned aastad hiljem tõdemuseni, et koolibändist saadud bändipisik ei allu kuidagi ravile. Ja nii ta läks. Kohe alguses kutsuti uude ning veel nimetusse bändi Renx (aka Doktor Rebane või Dr.R) kes oli vedanud (samuti Lilleküla Gümnaasiumis) vägagi edukat funk metal bändi RHAPSODY (hilisem Räppsodi). Aastal 2001 liitus Zorgiga Riina – bänd tutvus temaga läbi nimeka Eesti (ulme)kirjaniku Karen Orlau, kes tol ajal oli ametis päris mitmele Artificiali loole sõnade kirjutamisega.

Algselt pidi Zorgist tulema hoopis midagi muud. Kogu seltskond kuulas innukalt Massive Attacki ja Tricky-t ning Zorgi signatuuriks pidi saama spagetivesterni “kauboikitarridega” maitsestatud triphop. Paraku kiskus see suund väga kiiresti käest ning ainsateks lugudeks millede puhul esialgne kavatsus ehk veidi läbi kumab on Daydream ja Voices Of Silence. Kõik ülejäänud lood on puhas tööstuselekter otse kõrva. Nii et … lae lood alla, keera volüüm põhja ja naudi!

ARTIFICIAL on limiteeritud hulgal saadaval ka CD-na hinnaga 10 € + transport.

Tanel / Vokaal Riina / Vokaal Intz / Kitarr Dr.R / Kitarr groZmot / Bass / sämpler Joel / Trummid

Lindistatud – 2001 Zorg Studio Miksinud – Intz & groZmoT Master – Tanel Roovik / Orbital Vox Kunst – Jaanus Tamme / TANK